Orlistat nedir? Hangi ilaçlarda bulunur?

Deal Score+2
Deal Score+2

Orlistat, genellikle kilo vermek isteyenlerin tedavisinde kullanılan, Türkiye’de birkaç ilaç içinde bulunan bir etken maddedir. Bu sayfada orlistat nedir? Orlistat yan etkileri nelerdir? Hangi ilaçlarda bulunur? gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşacağız.

Orlistat Nedir?

Orlistat, obezite tedavisi amacıyla satılan ilaçların içinde yer alan bir kimyasal maddedir. Roche tarafından geliştirilen bu etken madde ülkemizdeki eczanelerde satışı yapılan 3 farklı ilaçta yer almaktadır.

Bilimsel deyişle pankreatik lipazın inhibitörüdür. Yağların sindirilmesini engelleyerek aldığınız gıdalardaki yağların depolanmasını engelleyerek, dışarı atılmasını sağlar.

Orlistat hangi ilaçlarda bulunur?

Orlistat içeren ilaçlar kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması gereken ilaçlardır. Yan etkileri ciddi olabilir. İçerisinde orlistat etken maddesi bulunan ilaçlar şu şekildedir:

  1. Thincal 120 mg
  2. Wanabi Forte 120 mg
  3. Xenical 120 mg

Bu ilaçlardan şimdilik thincal 120 mg ile alakalı bir inceleme yazısı paylaştık. İlerleyen günlerde diğer ürünleri de inceleyip, ilgili paylaşımları yapacağız. Takipte kalınız.

Orlistat yan etki / etkileri nelerdir?

Orlistat’ın yan etkileri arasında mide bulantısından, baş dönmesine, ishalden bağırsak sorunlarına kadar birçok madde bulunuyor. Bunları sıralamak gerekirse şu şekilde yapabiliriz:

Sizler de orlistat etken maddesi ile alakalı daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz ingilizce kaynak için buraya, şimdilik sadece tanıtım bilgisinin olduğu detaylı sayfaya ulaşmak içinse buraya tıklayınız.

9.4 Total Score

User Rating: 4.25 (4 votes)

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Müşteri Yorumları
Logo
Register New Account
Compare items
  • Total (0)
Compare
0